|

pl

FOREX

pl-24.net
   „ EUROPEJSKA KONWENCJA PRAW CZŁOWIEKA   

   

 
Home ... D ... Devaluation - dewaluacja ...
 
 

Devaluation - dewaluacja

Jest to celowe obniżenie oficjalnej stopy wymiany waluty danego kraju względem walut innych krajów. Na globalnym rynku ze sztywnymi kursami walut, tylko decyzja podjęta przez centralny bank danego kraju może wpłynąć na wartość waluty.

Z dewaluacji danej waluty, a więc obniżenia jej wartości względem innynych walut, można wyciągnąć dwa wnioski, które pomogą zrozumieć jej znaczenie dla inwestorów na rynku walutowym. Po pierwsze dewaluacja wpływa na poprawę opłacalności eksportu danego kraju, gdyż najzwyczajniej firmom zagranicznym opłaca się kupować w kraju, który obnizył wartość swojej waluty – jest tam po prostu taniej. Po drugie dewalucaja sprawia, że produkty zagraniczne są droższe dla firm/konsumentów krajowych, a co za tym idzie zmiejsza się opłacalnośc importowania produktów do kraju. Czemu służy więc dewaluacja? Jest to potężne narzędzie, które służy poprawie bilansu handlowego danego kraju.

 

Notowania:

 
 

Słownik:

Gross Domestic Product – GDP

Gross Domestic Product GDP – produkt krajowy brutto PKB, danego kraju można najłatwiej zobrazować jako wyrażoną w pieniądzach wartość wszystkich wyprodukowanych dóbr oraz dostarczonych usług w tym kraju wyrażna w pieniądzach w określonym okresie czasu. Wartość PKB podaje się najczęściej w ujęciu rocznym. Do PKB wlicza się zarówno konumpcję sektora prywatnego, jak i publicznego, wydatki rządowe, inwestycje oraz eksport pomniejszony o wartosć importu dla danego określonego terytorium.

PKB wykorzystywany jest bardzo powszechnie jako wskaźnik oceniający stan gospodarki danego kraju, a także wskaźnik do mierzenia standardu życiowego w danym kraju. Przeciwnicy wykorzystywania PKB jako wskaźnika oceniającego stan gospodarki twierdzą, że wielkim minusem PKB jest to, że nie uwzględnia on transakcji odbywających się w szarej strafie danej gospodarki. Wielu ekonomistów uważa także, że PKB nie należy wykorzystywac do oceny poziomu życia obywateli danego kraju, a tylko do mierzenia poziomu produktywności danego narodu.

 

Risk Capital

Risk Capital - kapitał ryzyka, spekulacyjny, środki, które inwestor może zainwestować i które może stracić bez uszczerbku dla swojej sytuacji życiowej.

 

Political Risk - ryzyko polityczne

Political Risk - ryzyko polityczne, potencjalne ryzyko straty związanej z niekorzystną dla inwestora zmianą kursów wywołaną decyzjami władz.

 

Reklama:

Komputery programy, sprzęt, technologie, gry, serwisy, download
Finanse informacje, finanse osobiste, konta, lokaty, kredyty, giełda
Biznes gospodarka, informacje, finanse, giełda, firma, konta, rynek
Ezoteryzm zodiak, horoskop, chiromancja, tarot, wiedza, zdrowie
 

Informacje:

Katalogi PL:

    mapastron.pl

    mapafirm.biz

System:

System: Linux n
PHP: 5.6.33
MySQL: 10.1.30-MariaDB
Czas: 12:21
Pamięć podręczna: Włączono
GZIP: Włączono

Yourinfo:

CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)


IP: 50.19.34.255


Your host:

ec2-50-19-34-255.compute-1.amazonaws.com


         No proxy found


    ^ top

Jest 1 użytkownik online

Odwiedzin dziś: 300

Odwiedzin wczoraj: 831

Odwiedzin wszystkich: 1319986

Page loading 0.1672 sek.