|

pl

FOREX

pl-24.net
   „ EUROPEJSKA KONWENCJA PRAW CZŁOWIEKA   

   

 
Home ... A ... Accounting currency ...
 
 

Accounting currency

Waluta ksiąg rachunkowych jest to waluta, która wykorzystywana jest przez firmę przy zapisywaniu transakcji w księgach rachunkowych firmy. Waluta prowadzenia ksiąg rachunkowych nie koniecznie musi być taka sama, jak waluta, w której firma rozlicza sprzedaż swoich produktów lub usług, a więc ta waluta, w której klient zawiera transkację kupna u sprzedawcy. Firmy w zdecydowanej większości decydują się na prowadzenie ksiąg rachunkowych w walucie, która obowiązuje w kraju, z którego dana firma pochodzi, nawet jeśli sprzedaje ona swoje produkty w innej walucie. Dla przykładu: chińska firma, która operuje na polskim rynku, będzie księgowała transkacje w yuanie, nawet jeśli sprzedaje produkty w złotówkach.

Dla przedsiębiorstw i inwestorów, którzy napotykaja w swojej działalności wiele różnych walut, kursy wymiany walut mogą stanowić spore utrudnienie w prowadzeniu księgowości. Firmy, które operują w krajach z głównymi walutami z rynku walutowego – takimi jak euro, dolar, czy funt , najczęsciej będą stosować tą samą walutę do księgowania, jak I sprzedaży. Firmy, które operują na mniejszych rynkach, na których obowiązują waluty o mniejszym znaczeniu na globalnym rynku walutowym, skłonne sa zazwyczaj do posiadania waluty kraju jako swojej waluty księgowej, nawet w przypadku, gdy spora część sprzedaży prowadzona jest w obcej walucie.

 

Notowania:

 
 

Słownik:

Rollover - rolowanie pozycji

Rollover - rolowanie pozycji, przesunięcie momentu uregulowania transakcji do kolejnej daty rozliczenia na podstawie różnicy oprocentowania danej pary walut.

 

One Cancels Other Order

One Cancels Other Order, w skrócie: O.C.O Order (zlecenie z likwidacją pozycji), realizacja jednej części tego zlecenia automatycznie likwiduje inną.

 

Overnight Trading

Overnight Trading - handel międzysesyjny, nocny, transakcje zakupu i sprzedaży dokonywane pomiędzy 21.00 i 7.00 dnia następnego.

 

Reklama:

Komputery programy, sprzęt, technologie, gry, serwisy, download
Finanse informacje, finanse osobiste, konta, lokaty, kredyty, giełda
Biznes gospodarka, informacje, finanse, giełda, firma, konta, rynek
Ezoteryzm zodiak, horoskop, chiromancja, tarot, wiedza, zdrowie
 

Informacje:

Katalogi PL:

    mapastron.pl

    mapafirm.biz

System:

System: Linux n
PHP: 5.6.34
MySQL: 10.1.30-MariaDB
Czas: 22:44
Pamięć podręczna: Włączono
GZIP: Włączono

Yourinfo:

CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)


IP: 54.80.97.221


Your host:

ec2-54-80-97-221.compute-1.amazonaws.com


         No proxy found


    ^ top

Jest 4 użytkowników online

Odwiedzin dziś: 521

Odwiedzin wczoraj: 349

Odwiedzin wszystkich: 1406352

Page loading 0.2079 sek.